Alan adı en az 1 en fazla 10 yıllık alınabilir. Aslında alınamaz; sadece kiralanabilir. Bu süre sonuna kadar uzatma hakkınız vardır. Bu süre sonunda uzatmaz iseniz alan adınız durdurulacaktır ve cezalı duruma düşecektir. Bu durumda alan adının kurtarılabilmesi için 2 yol izlenebilir.

1. yol cezalı kurtarma bedeli ödenerek (alan adının uzantısına göre 100-250$) alan adı yeniden alınabilir. (Birinci yol yani ceza bedelini ödeyerek yeniden alan adını almayı sadece alan adı eski sahibi yapabilir.)

2. yol ise cezalı alan adının cezadan çıkmasını bekleyerek çıktığı tarihte (alan adının uzantısına göre genelde 6 ay 1 yıl arası değişmektedir) alan adını ilk defa alınıyormuş gibi almaktır. (2. yolda yani süresi dolunca satın alma işleminde: Bu süre boyunca alan adı beklemede kalacak ve kullanılamayacaktır. Bu süre sonunda herkes tarafından normal fiyatlarla alınabileceği için domain başka biri tarafından sizden önce satın alınıp size daha yüksek fiyatlara satılma ihtimali olduğuda unutulmamalıdır.)Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Aşağıdakileride inceleyebilirsiniz:
NameServer (NS) Bilgileri (Görüntülenme: 2927)
Alan Adımı nasıl yöneteceğim? (Görüntülenme: 1758)

Partnerler