Aşağıda yazılan adımlar UBUNTU dağıtımı için geçerlidir, Linux işletim sistemi olarak farklı dağıtımlar bulunduğu için 
farklı farklı seçenekler karşınıza çıkabilir, Aşağıdaki adımlar konusunda problem yaşarsanız lütfen bize destek bildirimi gönderiniz.

  1. Bağlantı yöneticisi için PPTP Eklentisini yüklemek için Application > Add/Remote Program penceresini açınız.
  2. Pencere açıldığında arama penceresine pptp yazarak PPTP Connection Manager'i işaretleyip pencerenin alt köşesindeki Uygula düğmesini tıklayınız.
  3. Uygula düğmesini tıkladığınızda gelen pencereye tekrar Apply diyerek onay veriniz.
  4. Uygulamanın yüklendiğine dair onay penceresini Close düğmesine tıklayarak kapatınız.
  5. Ekranın üstündeki System menüsünden Preferences 'i tıklayıp "Network Configuration" 'u seçerek, VPN sekmesine geçerek ADD düğmesine tıklayınız.
  6. PPTP seçerek Create düğmesine tıklayınız.
  7. Connection Name kısmına "batihost.com - vpn", Gateway kutucuğuna europe1.batihost.com, User Name ve Password kısmına kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra ekranın altındaki Advanced düğmesine tıklayınız.
  8. nm-connection-editor isimli pencerede "Use Point-To-Point Encryption (MPPE)" kutucuğunu işaretledikten sonra OK Düğmesine tıklayarak bu pencereyi kapatınız.
  9. VPN Bağlantınızı ayarladığınız ekranda OK düğmesine basarak işlemi bitiriniz. Close düğmesiyle Network Connections penceresini kapatınız.
  10. Ekranın sağ üst köşesindeki Network Connections simgesine tıklayıp VPN Connections bölümünden oluşturduğumuz VPN Bağlantısını tıklayarak bağlantınızı gerçekleştiriniz.
* Linux kullanan bir kişinin bu yönergelere pek ihtiyaç duyacağını düşünmediğimizden bu bölüme pek özen göstermedik açıkcası ama yanılmışta olabiliriz, en üst satırda dediğimiz gibi problemlerde 
destek bildirimi açmaktan çekinmeyiniz.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Aşağıdakileride inceleyebilirsiniz:
Ortalama VPN Hızınız Nedir? (Görüntülenme: 1375)

Partnerler