Bu problem web site/sunucunuzun arızal olduğu zamanlarda mail sunucunuzun da erişelemez olduğu durumlarda ortaya çıkmaktadır. Bu şu anlama da gelmektedir:
  1. mail sunucunuz kontrol etmekte olduğunuz sunucuyla AYNI sunucu üzerinde çalışmaktadır veya
  2. mail sunucunuz başka bir sunucu üzerinde ancak bir network arızası dolayısıyla bütün sunucularınıza erişilememektedir

Her durumda da, kontrol edilen web site/sunucunuz kesintiye uğradığı takdirde, bizim mail sunucumuz size KESİNTİ uyarısı göndermektedir. Bununla birlikte, mail sunucunuz erişilemez olduğu zaman, KESİNTİ uyarısı beklemeye alınmakta ve normal şekilde tekrar gönderilmektedir.

Diğer taraftan, web site/sunucunuz tekrar OK olduğu zaman, mail sunucumuz size OK uyarısını hemen gönderebilmekte (mail sunucunuzun da çalıştığını farzedersek). Bununla beraber, KESİNTİ uyarısı bir sonraki denemeyle beraber size ulaşacağı için sıralama da düzensizlik olmaktadır.

Bu problemin önüne geçebilmek için email irtibat kişilerini sunucu veya network'ünüz dışından seçebilirsiniz, örneğin: @yahoo.com, @hotmail.com gibi. Bu kişilere gönderilecek uyarılar kesintikle doğru sırada olacaktır.Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Aşağıdakileride inceleyebilirsiniz:

Partnerler