Bu problem, sistemimiz sizin domain name'inizi çözümleyemediği zamanlarda meydana gelmekte olup, DNS sunucularınızda bir sorun olduğunu göstermektedir. Bütün veya kısmi olarak DNS sunucularınızda problem olabilir.

Yeni DNS sorgulamaları kullanmaktansa cached DNS kayıtları kullanıyorsanız eğer DNS problemlerini anında farkedemeyebilirsiniz. Bu durum web site/sunucunuzu sık sık ziyaret ediyorsanız ve DNS kayıtlarınızın cache'den okunduğu zamanlarda geçerli olmaktadır. Bununla beraber, ziyaretçileriniz (özellikle ilk defa ziyaret edenler) domain'inizi çözümlemekte problem yaşayacaklardır.

Sistemimiz her defasında yeni DNS sorgulaması yapmak üzere ayarlanmış olup DNS problemlerini anında tespit edebilmektedir. Yukarıda anlatılan caching durumundan dolayı rapor edilen hatanın yanlış olduğunu düşünebilirsiniz. Hatanın teyidini bir çok değişik yerden kontrol ettiğimiz için DNS sunucularınızla ilgili bir problem olduğundan emin olabilirsiniz.

Domain name yerine web site/sunucunun IP adresini kontrol ettirerek DNS kontrolünü devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çözümü seçtiğiniz takdirde, DNS sunucularınızı ayrıyetten kontrol ettiğinizden emin olunuz.Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Aşağıdakileride inceleyebilirsiniz:

Partnerler