Herşeyden önce, web host ile bizim kontrol hizmetimiz arasındaki farkları bilmeniz gerekmektedir:

  Bizim Kontrol Sistemimiz Webhost
Test'ler: geniş çaplı birimler Data Center için
Tespit Eder web site/sunucu kesintilerini, internet tıkanıklıklarını veya çöküntüleri sadece web site/sunucu arızalıdır
Raporlar bütün kesintiler sadece planlanmamış kesintiler (planlı kesintiler rapora dahil edilmemektedir)

 

Bu sebeplerden dolayı rapor edilen kesintiler değişiklik gösterebilmektedir.

Rapor ettiğimiz bütün kesintilerin bir çok merkez istasyondan teyit edildiğini unutmayınız.

İnternet inter-connected-gateway-based bir sistem olmakta ve routing dinamik olarak BGP gibi kontroller tarafından kontrol edilmektedir. Bazı durumlarda tıkanıklıklardan dolayı problemler meydana gelebilmektedir. Bir süre içerisinde kısa kesintiler meydana geliyorsa problem söz konusu olmayabilir, ancak bu problemler sık sık tekrarlanıyorsa web host'unuzdan veya bağlantı sağlayıcısından kaynaklanan bir sorun olması muhtemeldir.

Bazı zamanlarda biz problem tespit ettiğimiz halde kullanıcılar problem olmadığını iddaa etmektedir. İnternetin yapısı gereği, problem sadece bazı bölgelerden yapılan bağlantılarda meydana gelebilmektedir. Bu sorun ağ'dan kaynaklanan geçici problemlerden de kaynaklanıyor olabilir, dolayısıylasiz web sitenizi kontrol ettiğiniz zaman sorun zaten düzelmiş olabilir.

Çoğu zaman, en iyi karar veren siz olmaktasınız. web site/sunucu log'larını inceleyebilir veya kullanıcılarızdan geri bildirim isteyebilirsiniz.

Bununla beraber, yanlış bir kesinti raporladığımızı düşünüyorsanız, lütfen gerekli incelemenin yapılabilmesi için bizimle iletişime geçiniz.Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Aşağıdakileride inceleyebilirsiniz:

Partnerler