Wordpress belki de internet üzerinde Türkçe kaynak bulabilece─činiz en geli┼čmi┼č içerik yönetim sistemidir ve ayr─▒ca ┼ču anda incelemekte oldu─čunuz sitemizin alt yap─▒s─▒n─▒ olu┼čturmaktad─▒r. Geli┼čtirebilir, Aç─▒k kaynak kodlu olmas─▒ Web Siteyi yapan ki┼čilerin gün geçtikçe bu sisteme yönelmesine sebep olmu┼čtur.

Wordpress-TR adresindeki hakk─▒nda yaz─▒s─▒ size bu konuda oldukça yard─▒mc─▒ olacakt─▒r, linki t─▒klayabilir veya a┼ča─č─▒da okuyabilirsiniz.

WordPress Nedir?

WordPress, dünyada en çok kullan─▒lan blog sistemlerinden biridir, aç─▒k kaynakl─▒ ve ücretsiz olarak da─č─▒t─▒lmaktad─▒r. WordPress kullanarak k─▒sa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yay─▒nlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya ba┼člayabilirsiniz.

WordPress aç─▒k kaynakl─▒ bir yaz─▒l─▒m oldu─ču için dünyan─▒n her yerinden isteyen herkesin katk─▒da bulunmas─▒na aç─▒kt─▒r; “created by and for the community” denir, yani topluluk taraf─▒ndan ve yine topluluk için geli┼čtirilmekte ve desteklenmektedir. Bu ┼čekilde her geçen gün daha da kullan─▒┼čl─▒ ve sa─člam bir sistem haline gelmektedir.

WordPress’i tan─▒mak, kurmak ve kullanmak istiyorsan─▒z resmi sitesi WordPress.org‘u ve ┼ču an bulundu─čunuz WordPress Türkiye‘yi biraz ara┼čt─▒r─▒n; ─░ngilizce belgeler için Codex‘e, Türkçe belgeler için WordPress Belgeleri sayfalar─▒m─▒za ve haz─▒rlad─▒─č─▒m─▒z WordPress Rehberi’ne bak─▒n. Belgelerde veya di─čer kaynaklar─▒ kullanarak çözemedi─činiz sorunlar varsa veya söylemek istedi─činiz ba┼čka bir ┼čey varsaforumlarda payla┼čmaktan çekinmeyin!

WordPress Türkiye

WordPress Türkiye, WordPress kullan─▒m─▒yla ilgili Türkçe döküman ve kaynak s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒ gidermek için 19 May─▒s 2005 tarihinde birkaç arkada┼č taraf─▒ndan kuruldu. ─░lk dönemlerde WordPress haberleri ve forumüzerinden kullan─▒c─▒ sorunlar─▒na yard─▒mc─▒ olmay─▒ hedefledik. Ancak daha sonraki dönemlerde artan kullan─▒c─▒ say─▒s─▒ nedeniyle belgeler adl─▒ wiki bölümünü açarak ile kullan─▒c─▒lara Türkçe döküman sa─člamaya çal─▒┼čt─▒k.

WordPress’in 1.5.x sürümlerinden sonra ç─▒kartt─▒─č─▒ 2.0.x sürümlerine kadar forum a─č─▒rl─▒kl─▒ olarak çal─▒┼čt─▒k. Topluluk olarak 2.0.1 sürümüne kadar kullan─▒c─▒lar─▒m─▒z─▒n haz─▒rlam─▒┼č oldu─ču Türkçe dil dosyalar─▒n─▒ kullan─▒p, destekledik. May─▒s 2006′da 2.0.2 sürümü ile ilk Türkçe WordPress paketini kullan─▒c─▒lara sunduk ve bu tarihten sonraki tüm sürümler için Türkçe paketi haz─▒rlay─▒p güncelledik.

Hâlâ forum ve belgelerin yan─▒nda, güncel sürümlerin Türkçe paketlerinin haz─▒rlanmas─▒, eklentilerin vetemalar─▒n Türkçele┼čtirilmesi, WordPress Codex‘inde bulunan belgelerin Türkçele┼čtirilmesi konusunda WordPress Türkiye kullan─▒c─▒lar─▒na yard─▒mc─▒ olmaya çal─▒┼č─▒yoruz. Ayr─▒ca haz─▒rlam─▒┼č oldu─čumuz ve sürekli güncellenen WordPress rehberi ile de özellikle yeni ba┼člayanlar için ba┼čucu k─▒lavuzu olu┼čturmay─▒ hedefliyoruz.

Türkçele┼čtirme, belgelendirme, tan─▒t─▒m, destek ve forumlardaki yard─▒mlar─▒ndan dolay─▒ ad─▒n─▒ sayamad─▒─č─▒m─▒z herkese çok te┼čekkür ederiz.

 

http://www.wordpress-tr.com/ adresinde sadece WordPress ile ilgili çok büyük bir topluluk bulabilirsiniz, Geli┼čmi┼č tema deste─či için buray─▒ veya buray─▒ t─▒klayabilirsiniz.

Bu sayfay─▒ haz─▒rlad─▒─č─▒m─▒zda ingilizce olarak 1700+ Tema indirilmeye haz─▒r durumda idi!Bu cevap yeterince yard─▒mc─▒ oldu mu?

Bu d├Âk├╝man─▒ yazd─▒r Bu d├Âk├╝man─▒ yazd─▒r

A┼ča─č─▒dakileride inceleyebilirsiniz:
Yaz─▒lar─▒ma resim eklemek istiyorum. (G├Âr├╝nt├╝lenme: 1809)
Site i├ži arama formu eklemek istiyorum. (G├Âr├╝nt├╝lenme: 2479)

Partnerler